Pēcspriegojuma veidi

Pēcspriegojuma tehnoloģijā kā priekšspriegotais stiegrojums tiek izmantotas augstizturīgas tērauda troses. Spriegošanu veic, izmantojot speciālus hidrauliskos domkratus, ar enkuriem nostiprinot abus trošu galus. Rezultātā izveidojusies slodze rada spiedienu (spiedi) uz betonu. Tādējādi tas kļūst izturīgs pret iedarbībām, kas rodas dzelzsbetona konstrukcijas stiepes rezultātā.
 
Priekšspriegota betona izveidē ar pēcspriegojuma tehnoloģiju ir izmantojamas divas metodes: ar troses sakabi pie betona vai bez sakabes.
 
Pirmās metodes, kas pielietojama priekšspriegotu plātņu izveidei sabiedrisko ēku būvniecībā, būtība ir šāda. Kā stiegrojums tiek izmantotas tērauda troses, kas īpašā veidā ir aizsargātas pret koroziju. Pirmkārt, šādu trosi jau rūpnīcā pārklāj ar aizsargājošu smērvielu. Otrkārt, to ievieto platsmasas caurulē, kas nodrošina sākotnēju pretkorozijas aizsardzību. Pēc spriegošanas, troses abus galus nostiprina ar enkuriem. Tādā veidā dzelzsbetona konstrukcija kalpo visu ražotāja norādīto laiku.
 
Otra metode paredz sekojošo: trose tiek ievietota tērauda kanālveidnē jeb ietvarā (perforētā caurulē) un gali tiek nostiprināti, izmantojot enkurus. Pēc betona ieklāšanas un nepieciešamās cietības pakāpes sasniegšanas tiek veikta trošu spriegošana. Pēc tam seko kanālveidņu injekcija, izmantojot speciālu javu, lai nodrošinātu spriegojuma pārnesi no enkuriem visas troses garumā. Pilnībā sacietējušas konstrukcijas spriegotās troses spēks tiek pārnests uz betonu. Turklāt tērauda trose ir pietiekami aizsargāta pret koroziju. Šī metode visbiežāk tiek izmantota tiltu laidumu izveidē, kā arī citās konstrukcijās, kuras pakļautas lielām slodzēm.
 
Mūsu uzņēmums piegādā abu pēcspriegojuma pielietojuma veidu aprīkojumu: ar sakabi vai bez tās. Katrā konkrētā gadījumā tiek izvēlēts ekonomiski izdevīgākais pielietojuma risinājums, kā arī tiek ievērotas prasības, kas attiecas uz pēcspriegotu dzelzsbetona konstrukciju drošumu.